X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası

Kaliteli Backlinkleri Nasıl Elde Edebilirim ?

AnasayfaYazılarGoogle SEOKaliteli Backlinkleri Nasıl Elde Ed...

Herkesin merak ettiği " Kaliteli Backlink " nasıl yapılır ?  2019 yılı içerisinde yapılan güncellemelerde bile backlinkler hala önemli bir role sahipler. Seo stratejisi içerisinde hala en önemli etkenler arasında gelen backlinkleri nasıl elde edebileceğiniz konusunda sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere Backlink başka bir internet sayfası üzerinden sizlere verilen referanslara denir.

Google, Yandex gibi arama motorlarında sizde iyi bir sıralamaya sahip olmak istiyorsanız backlink konusunda oldukça hassas ve dikkatli davranmalısınız. Çünkü hadi backlink alalım diyip ücretli veya ücretsiz yerlerden alınan backlinkler ile sayfanıza daha büyük zarar verebilirsiniz. Bu yüzden almış olduğunuz yerleri iyice inceleyip ona göre işlem yapmanızda fayda olacaktır.

İnternet sayfaları üzerinden 2 türlü çıkış yer almaktadır. Dofollow ve Nofollow Backlinkler. Peki bunu nasıl anlayabilirim ? Bu iki bağlantı türü oldukça karıştırılan ve çoğu kişinin bile bilmediği bir konudur. Bu yüzden sizlere bu konu hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Nofollow Backlink Nedir ?

Kısaca geri dönüşü olmayan bağlantı türüne Nofollow backlink denir. Sayfanıza herhangi bir şekilde etki etmez, seo için herhangi bir değeri yoktur. Sayfanıza gelen botlar bu linkleri görür ancak yolu belirleyemediği için sayfanız için herhangi bir etkisi olmaz.

Dofollow Backlink Nedir ?

Dost site dediğimiz, seo açısından büyük ölçüde etmen sağlayan baglantı türüdür. Backlink alırken dofollow olmasına dikkat edin. Arama motorları botları gönderdiği zaman bu tür bağlantılarda bütün yolu izleyebilir, görebilir ve sayfanıza ulaşabilir.

Not: Sayfanız için dofollow backlinkler faydalı olsada sürekli bu tarz linkler almanızda sizlere zarar verebilir. Bu yüzden nofollow ve dofollow linkleri eşit ölçüde almaya özen gösteriniz.

Yüksek Kaliteli ve Kopya Olmayan İçerikler Oluşturun !

Backlinkler için kullanacağınız yazılar kesinlikle özgün ve kullanacağınız anahtar kelime ile alakalı olmalıdır. Örneğin ; Eskişehir seo ile alakalı bir yazı yazarak backlink almayı planlıyoruz. Ancak burada araba satışı ile ilgili bir yazı yazarak içinde anahtar kelimelerimizi geçirerek link vermemiz ne kadar doğru olabilir ki ?

Bu işlemler sadece google için değil kullanıcılarınız içinde faydası olacaktır. Sayfalarınızın içinde ne kadar zaman geçirirse sizler için o kadar etkili olacaktır.Ayrıca kullanıcıların hoşuna giden paylaşımlar sayesinde bunları kendi hesaplarında, sosyal medya mecralarında veya farklı platformlarda paylaşarak sizlerin backlink alması konusunda etkisi olacaktır.

Alacağımız Backlinkleri Nasıl Kontrol Edebiliriz ?

Herkesin merakla beklediği bu noktada ücretli veya ücretsiz bir şekilde backlink alacağınız sayfaları kontrol edebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Bunların başında Ahrefs, Moz, Semrush vb. tarzında aylık veya yıllık ücretlendirmeli yerler bulunmaktadır. Buralardan sayfaların otoriterlerini, değerlerini, spam skorunu görebilir kontrol edebilirsiniz.

Genellikle bütün seo uzmanlarının tercihi olarak Ahrefs başta gelse de, Spam skoru için genellikle MOZ tercih edilmektedir. Bu yüzden ikisini de kullanmanızda fayda vardır.

Başka sayfalardan alacağınız linklerin size etki edebilmesi için mutlaka bunlara dikkat etmeli ve kontrolünü doğru bir şekilde sağlamalısınız.

Kaliteli Backlink Almanın Faydaları Nelerdir ?

İnternet sayfamızı bir bina olarak hayal edebiliriz, temelini ne kadar sağlam atarsak o kadar bizim için iyi olacaktır. Bu yüzden aldığımız backlinkleri inşa ederken çok dikkatli olmalıyız. Çünkü backlinklerin internet sayfalarına sandığınızdan da büyük etkisi olacaktır.

-SEO konusunda sayfanıza büyük ölçüde etki edecektir.
-Başka siteler üzerinden sayfanıza potansiyel müşteri çekecektir.
-Web sitesine olan bilinirlik artarak, marka değerinizin büyümesine yardımcı olacaktır.
-Kullanıcılara güçlü bir etki sağlayarak onları potansiyel müşteri haline dönüştürür.

Not : Anahtar kelimenizi oldukça geniş tutun, sürekli aynı kelimelerden link almayın. Buna örnek vermem gerekirse ; Eskişehir SEO - Eskişehir SEO uzmanı - Eskişehir Seo Paketleri vb.

O-Yazılım Bilişim Teknolojileri olarak sizlere backlinkleri nasıl almanız gerektiği konusunda bilgilendirme sağladık, fakat sizlerde profesyonel olarak bu konuda destek almak isterseniz 7/24 0554 999 72 66 numaralı hat üzerinden veya internet sitemizde bulunan iletişim kısmından bizlere yazabilir, işlemlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. 

www.oyazilim.com


Top