X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası

Google Pazaryeri mi yoksa Google Reklamlarımı ?

AnasayfaYazılarWeb YazılımGoogle Pazaryeri mi yoksa Google Re...

E-Ticaretin olmazsa olmazı reklamlar, doğru strateji ile kullanıldığı her noktada sizlere fayda sağlayacaktır. Hangi ülkede olursanız olun, oranın piyasasına göre, fiyat aralıklarında satmanız sizleri her zaman 1 adım önde tutacaktır.

Türkiye pazarında sizlere bu tarz alanları sağlayan kanallar mevcut, N11, Gittigidyor, Amazon, Hepsiburada tarzı sitelerden malınızı veya ürünlerinizi tanıtabilir satışını gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu tarz alanlar sizden komisyon keserek satılan ürün başına ücretlendirme yansıtmaktadır. Google en çok ziyaret alan İnstagram, Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal kanallar üzerinden tanıtım yapmanızda sizlere fayda sağlayacaktır.

%20 Komisyon kesen bir yer üzerinden örnek vermek gerekirse 100 TL bir ürünü sattığınızda kargo ücreti + komsiyon ücretini düşerek size geçecek ücreti öğrenebilirsiniz. Vergiler vs. her şey dahil 10 TL kargo ücreti ile %20 komisyon 100 TL bir mal üzerinden değerlendirirsek 30 TL bir kesinti yaşarsınız ve elinize geçecek ücret 70 TL olur. Bu yüzden burada fiyatınızı doğru bir şekilde belirlemeniz sizlere zarar yaşatmayacaktır.

Not: Bu tarz pazaryerlerinde internet sitesi, telefon, adres gibi alanların ürünlerin açıklaması, resimlere yazılması yasaktır. Bu tarz işlemlerde hesabınız askıya alınabilir.

Google Reklamları ise ;

Bilindiği üzere dünya çapında en çok girilen site olarak değerlendirilen Google hem alışveriş, hem bilgi , hem de paylaşmak için bir kerede olsa Google danışıyoruz.Bilip bilmediğimiz her konu hakkında, merak etiklerimizi soramadıklarımızı öğrenmek için ilk akla gelen yer. Bu platformda yer almak o neden ile E-Ticarette olmazsa olmazları arasına girmiştir. Google kendi içinde de bir reklam pazarı oluşturarak "Google Adwors" yeni adı ile " Google ADS " arama kelimelerine ve bölgelere göre en üstte görünecek şekilde arama ağı reklamları geliştirerek insanlara seçenek sunmuştur.

Çalışma prensibi ise, Google ADS tıklama veya görüntülenme başına ücretlendirme yansıtır. Belirli bir alt limit yoktur. Bütün kontrol sizdedir ve istediğiniz bölge, kelimeye göre reklamlarını gösterebilirsiniz. İstemediğiniz tercihleri kaldırabilir, sadece mobil veya masaüstünde reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Avantajları hızlı ve kolay bir şekilde Google üst sıralarda olmanızı sağlar.

Dezavantajları içeriye yüklediğiniz para kadar reklamlarınız gösterilir. Yani Tıklama başına ücretlendirmede 2 TL ücret yansırsa 10 TL yatırdığınızda 5 Kere tıklandığı taktirde reklamınızın ücreti biter ve yayından kalkar. Veya siz bir limit belirleyebilir, örneğin içeriye 200 TL yükleme yaptınız ve günlük 20 TL harcamasını istiyorsanız, işlemlerde onu belirterek 10 gün boyunca günlük 20 TL reklamınız bitesiye kadar yayınlanır.

Özellikle son dönemlerde moda olan Google Shooping ADS sattığınız ürünleri listeleyen ve fiyatlarını gösteren bir platform. Bu nedenle Google ADS aynı mantığında telefon veya internet sitenizi değil satmakta olduğunuz ürünleri sadece listeleyen bir sistem. Google ADS ile mantığı aynı olan bu platform E-Ticarette size oldukça büyük bir fayda sağlayacaktır.

Not :  Google Reklamları yanı sıra sosyal mecraları da kullanarak ürünlerinizin tanıtımını yaptırmak sizlere büyük ölçüde olanak sağlayacaktır. ( İnstagram, Facebook, Twitter, Youtube )

E-Ticaret Sitesinde 1 Saniye Bile Çok Önemlidir !

Araştırmacılara göre internet sitelerin hızı oldukça önemlidir. Yavaş çalışan veya geç açılan ( 5 saniye ve sonrası ) sitelerden kullanıcılar çabuk çıkmaktadır. Bu neden ile E-Ticaret sayfanızdaki özelliklerinize dikkat etmelisiniz. Resim optimizasyonları düzgün ve doğru bir şekilde yapmanızda fayda olacaktır. Günümüzde kullanıcıların neredeyse %74 mobil cihazlar üzerinden işlem yapmaktadır. Bu yüzden tablet ve telefona uyarlı responsive sistemler kullanmanızda fayda olacaktır.

Araştırmacılara göre ise Yılın en avantajlı gününde elektronik ve elektrikli ürünler dışında en fazla tercih edilen ürünler; sinema bileti, bakım kremleri, kitap, temizlik malzemeleri, bebek pedi ve bezleri, çay, online eğitim paketi, tuvalet kağıdı, kedi kumu, motor yağı, diş macunu, parfüm, kol saatleri, giyim ürünleri, kış lastiği oldu.

E-ticarette ürünlerinizi doğru strateji ve doğru reklamlarla satmak sizlere %50 'den fazla büyüme olanağı sunmaktadır. Eskişehir E-Ticaret alanında sizlere profesyonel ve kaliteli bir hizmet sağlayan firmamızdan ücretsiz bir şekilde destek alabilirsiniz.10 Yıldan fazla bir süredir bu sektörde işlem sağlayan ve 100'den fazla referansı ile Google SEO ve ADS reklamları konusunda işlem sağlayan firmamız E-Ticaret alanında da bir çok farklı yazılım ile sizlere hizmet vermektedir.

Aşağıdaki linklerden paketlerimize ulaşabilir, aklınıza takılan sorular için bizlere 7/24 ulaşım sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret Paketleri

Seo Paketleri


Top