X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası

Eskişehir E-Ticaret

AnasayfaYazılarWeb YazılımEskişehir E-Ticaret

E-Ticaret çevrimiçi yapılan her türlü ticari işlem anlamına gelir. E-Ticaret'in en popüler örneği, herhangi bir cihazda internet üzerinden mal alım satımı olarak tanımlanan çevrimiçi alışveriştir. Bununla birlikte, e-ticaret, çevrimiçi açık artırmalar, ödeme ağ geçitleri, çevrimiçi biletleme ve internet bankacılığı gibi başka tür faaliyetler de E-Ticaret Eskişehir çalışmaları kapsamındadır.

E-Ticaret İş Modelleri

E-Ticaret tipik olarak, işlemle ilgili katılımcıların türüne göre üç farklı modelde sınıflandırılır. Genel olarak konuşursak, bu iş modelleri şunlardır:

İşletmeler arası e-ticaret: İşletmelerin diğer işletmelere satış yaptığı modeldir. Bu, ofis ekipmanlarını toplu olarak işletmelere satan kırtasiye mağazaları için tipik bir örnek olacaktır. Normalde şirketler, bu iş modeli sayesinde birim başına indirimli fiyat sağlarlar.

İşletmelerden tüketiciye sunulan e-ticaret:Firmaların az miktarda ürün alan tüketicilere satış yaptığı en yaygın iş modeli düşüncesidir. Bu modelin bilinen bir örneği, tüketicilerin haftada bir alışveriş yaptıkları ancak normalde hiçbir şey almadıkları süpermarketlerdir denebilir.

Tüketiciden tüketiciye sunulan e-ticaret: Daha önce bir şey satın alan tüketicilerin bu ürünü başka bir tüketiciye tekrar satmaya çalıştıkları nispeten yeni bir iş modelidir. E-bay ve Letgogibi pazarlar sayesinde, artık kullanmadığınız eşyaları satmak için kolay ve oldukça kazançlı bir kapı aralandığını görebilmekteyiz.

E-Ticaretin Yararları

E-ticaretin son birkaç yılda bu kadar patlayıcı bir büyüme göstermesinin bir nedeni elbette vardır. Nitekim, internet günlük yaşamın vazgeçilmez bir şartı haline geldiğinde, işletmeler en çok kayda değer olan e-ticaretin sayısız avantajlarından yararlanmayı da öğreniyorlar. Eskişehir internet sitesi kurma isteğinizi bize bildirmeden bu avantajları duymak isteyebilirsiniz. Peki bu avantajlar ve yararlar nelerdir?

Küresel market: Fiziksel bir mağaza her zaman hizmet edebileceği bir coğrafi alanla sınırlı olacaktır. Bir online mağaza ya da bu konuda herhangi bir tür e-ticaret işletmesi, pazar olarak tüm dünyaya sahiptir. Yerel, müşteri tabanından ek bir ücret ödemeden küresel bir pazara gitmek, online işlem yapmanın en büyük avantajlarından biridir.

24 saat kullanılabilirlik:Online işletmeyi yönetmenin bir başka büyük yararı da her zaman açık olmasıdır. Çalışma saatleri sınırsız, e-ticaret işletmeleri müşterilere 7/24 ve 365 gün hizmet verebilir.

Düşük maliyetler: E-Ticaret şirketleri önemli ölçüde düşük işletme maliyetlerinden yararlanır. Satış personelini işe almaya veya fiziksel bir vitrini korumaya gerek olmadığından, büyük e-ticaret maliyetleri ürün depolamaya gider. Ayrıca dropshipping işinde çalışanlar, daha düşük ön yatırım gereksinimlerinin tadını çıkarır. Firmalar işletme maliyetlerinden tasarruf sağlayabildiklerinden müşterilerine daha iyi fırsatlar ve indirimler sunabilirler. İşte Eskişehir E-Ticaret olarak bu imkanları ayağınıza getirebiliriz.

Envanter yönetimi:E-Ticaret şirketleri, sipariş, teslimat ve ödeme prosedürlerini hızlandırmak için elektronik araçları kullanarak envanter yönetimini otomatikleştirebilir. İşletmelere milyarlarca işletme ve envanter maliyeti kazandırır.

Hedefli pazarlama: Müşteri verisi zenginliğine erişim ve ortaya çıkan endüstri eğilimlerinin yanı sıra müşteri satın alma alışkanlıklarına göz kulak olma fırsatı sayesinde, e-Ticaret şirketleri daha iyi tasarlanmış deneyim sunmak ve daha fazla yeni müşteri bulmak için pazarlama çabalarını şekillendirebilir.

Her yerden çalışma olanağı: e-Ticaret sayesinde 9'dan 5'e kadar ofise oturmanızgerekmez.Rahat çalışma saatleri ve gün içinde istediğiniz yerdençalışabileceğiniz anlamına gelir. Dizüstü bilgisayar ve iyi bir internet bağlantısı, işinizi dünyanın her yerinden yönetmek için yeterlidir. Ayrıca artık bilgisayara da gerek yoktur, tablet ve akıllı cep telefonları üzerinden tatildeyken bile para kazanabilirsiniz.

E ticaret sitesi ile hem hayatınızı kolaylaştırmak hem de güvenilir bir firma olmak sizin elinizde, bize ulaşın detayları görüşelim!


Top