X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası

Backlink

AnasayfaYazılarGoogle SEOBacklink

Herkesin merak ettiği "BACKLİNK" seo çalışmalarında sıklıkla karşılaştığımız bir yöntemdir. Bu işlem kısaca anlatmak istersek web sayfalarının diğer web sayfalarından aldığı link çıkışlarıdır. Buradaki önemli nokta şu almış olduğunuz "backlink" ( değer, spam  vb. ) değerleri ne kadar iyi ise arama motorları sizlere vereceği etki o kadar fazla olacaktır.

Peki Bu Backlink Ne İşe Yarıyor ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir siteden diğer siteye verilen link çıkışlarıdır.Arama motorları sayfanıza daha fazla ziyaret gerçekleştirerek sitenizin daha iyi index ve daha iyi otoriter kazanmasına neden olur. Arama motorları yeni algoritmalar geliştirerek sürekli daha iyi siteleri bulabilmek için çalışmalar yapmaktadır. Peki bu işlem gerçekleştiriyor ? Bunu size şu şekilde anlatmak istiyoruz, eskiden footer link ( sayfanın en altına koyulan backlink ) sayfaların değerine değer katıyordu, ancak yeni sistemde yazıların içine eklenen link çıkışları %100 daha fazla etki sağlıyor.

Backlink sayesinde internet üzerindeki sayfanızı üst sıralarda görmek mümkündür. Lakin bunu doğru ve kaliteli backlink ile gerçekleştirebilirsiniz. Yanlış yapılan işlemler sayfanıza yarardan çok zarar sağlayacaktır. Bu yüzden güvenilir bir firma ile çalışmanız işinizin %100 doğru bir şekilde ilerlemesi konusunda yardımcı olacaktır. Gelişen dünyada yerinizi alırken geç kalmayın ! O-Yazılım Bilişim Teknolojileri olarak uygun fiyat garantisi ile firmanızı profesyonel bir şekilde inceliyor, hataları kontrol ediyor ve yapılan yanlışlar için gerekli işlemleri sağlıyoruz.

Backlink ile Sitemi Google'da Yükseltebilir miyim ?

Arama motorları sayfaların değerlerine göre hareket eden bir algortimaya sahiptir. Bu yüzden sayfanızı etkili bir şekilde kullanarak doğru yöntemler ile alınan backlinkler sayesinde üst sıralarda olmanız mümkündür. Fakat hadi backlink alayım sitem yükselsin diye bir kural yoktur. Sadece tek başına backlinkler ile kalıcı bir şekilde yukarıda kalmanız mümkün değildir.

Google veya diğer arama motorları belli başlı kriterler ile sayfaları değerlendirmektedir. Bu nedenden ötürü backlink almadan önce kesinlikle sayfanızdaki hataları kontrol etmeli, sayfanızın mimarisi arama motorları için yeterli olmalıdır.

* Title ve Desc. Açıklamaları
* Hatasız Kodlama
* Sayfa Açılış Hızı
* Html Sorgu Sayıları
* Organik İçerik vb.

Yukarıda belirttiğimiz noktalar arama motorlarının istediği sadece bir kaç kriter, bunun gibi bir çok işlem ve seçenek sonucunda alınan doğru backlinkler sayfanıza yarar sağlayacaktır. Peki bu doğru backlink dediğiniz şey ne diyecek olursanız ise ;

Örneğin ; Bir web sayfası hayal edelim, Çiçek Satışı alanında işlem yapan" Eskişehir Çiçek " kelimesinde yükselmek istiyorsunuz ancak buraya aldığınız backlink " Eskişehir Seo " olursa bu sayfanızın arama motorları tarafından algısını karıştırarak sıralamalardan uzaklaşmanıza neden olacaktır.  Ayrıca backlink aldığınız sitenin değerleride oldukça önemlidir. Google tarafından spam yemiş, değersiz olarak adlandırıldığımız sitelerden backlink almanız da sayfanıza zarar verecektir. Unutmadan söylemek istiyorum ki sayfanıza tanıtım yazısı alıyorsunuz ve burada gene aynı örnekten devam ederek çiçek satışı alanındaki site için araba makalesi içinden link vurmakta sizlere herhangi bir yarar sağlamayacaktır.

Not : Sürekli aynı kelimelerden backlink kesinlikle almayınız, kelime türetiniz. " Eskişehir SEO " " Eskişehir SEO Ajansı " " Eskişehir Arama Motoru Optimizasyonu " vb.

Backlink Almanın Zararları Nelerdir ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yanlış alınan backlinkler sonucu sayfanız istenmeyen durumlara düşebilir. ( Spam, Google Ban vs. ) Sitelerinizde analiz yaparken zararlı backlinkleri düzenli olarak temizlemeli ve begenmediğiniz yerlerden alınan backlinkler için kesinlikle engelleme yapılmalıdır. Eğer bunları yapmamanız durumunda bir süre içinde internet sayfanız değer kaybederek, arama motoru sıralamalarında düşecektir.

Kalıcı backlink almak, işte burada size verilen bilgi her zaman yanlıştır.Çünkü hiç bir sitenin kapanmama garantisi yoktur. Bu yüzden kalıcı backlink diye bir şey yoktur. Çünkü hiç kimse yarının bize ne getireceğini söylemez. Bu yüzden almış olduğunuz backlinkleri kontrol altında tutarak kontrol etmeniz olacaktır. Sitenin kapanması vb. durumlarda hızlıca engelleme sağlayarak sayfanızın zarar görmesini engellemek sizlere yarar sağlayacaktır.

Yıllardır bu sektörde işlem sağlayan birisi olarak, gelişen teknoloji sayesinde hergün yeni bir şey keşfediyor ve öğreniyoruz. Kim derdi ki  bunan 20 yıl önce bu şekilde işlem sağlayabileceğiz ??

Backlink analizleri konusunda oldukça seçici davranmaktayız, kullanmakta olduğumuz sitelerde kesinlikle spam bulunmamaktadır. Bu yüzden firmamız sizlere %100 müşteri memnuniyeti garantisi ile hizmet vermektedir.

Backlink Paketleri  & Ücretsiz Baclink Analizi 


Top